e

Arhiva

15. Joakimfest 2020. + -
Selektor:
  • Slobodan Savić, pozorišni kritičar

 

  • Gustav je kriv za sve– koncept i režija Кokan Mladenović / Pozorište “Кostolanji Deže“ (Srbija)
  • Zašto je poludeo gospodin R? Rajner Verner Fasbinder, Mihael Fengler, režija: Bobo Jelčić / Jugoslovensko dramsko pozorište (Srbija)
  • Кo je ubio Dženis Džoplin?– koncept i režija: Sonja Petrović / Srpsko Narodno pozorište (Srbija)
  • Filoktetova rana, inspirisano delom Hajnera Milera, režija: Boris Кrastev / Pozorišna laboratorija „Sfumato“, Sofija (Bugarska)
  • Lutkina kuća– Henrik Ibzen, režija: Boton Nađ / Mađarsko pozorište Kluž, Kluž (Rumunija)*
  • Životinjska farma – po romanu Džordža Orvela, dramatizacija i režija Ljupčo Gorgijevski / Narodno pozorište “Anton Panov”, Strumica (Severna Makedonija)*

* napomena: Predstave Lutkina kuća i Životinjska farma otkazale su svoje učešće na 15. Joakimfestu zbog okolnosti s pandemijom virusa – kovid 19.

Žiri:
  • Andrej Mažeri – pozorišni reditelj (Rumunija), predsednik žirija
  • Dr Ivanka Apostolova Baskar – programski producent, vizuelni dramaturg i vanredni profesor (Makedonija)
  • Nikola Milojević – glumac (Srbija)
Najbolja predstava:
  • Zašto je poludeo gospodin R? Rajner Verner Fasbinder, Mihael Fengler, režija: Bobo Jelčić / Jugoslovensko dramsko pozorište (Srbija)
14. JoakimInterfest 2019. + -
Selektor:
  • Slobodan Savić, pozorišni kritičar

 

  • Slika Dorijana Greja – Oskar Vajld, režija: Stajko Đurđev / Dramsko pozorište „Nikola Vaptsarov”, Blagoevgrad (Bugarska)
  • Tartif – inspirisan Molijerovim delom, autorski projekat Igora Vuka Torbice / Srpsko Narodno pozorište / Narodno pozorište Sombor (Srbija)
  • Hasanaginica, po motivima drame Ljubomira Simovića, režija: Andraš Urban / Novosadsko pozorište / Ujvideki Sinhaz (Srbija)
  • Medejini dečaci – inspirisan Euripidovom Medejom, tekst i režija: Andrej Mažeri / Pozorište Apolo 111, Bukurešt (Rumunija)
  • Zabava za Borisa – Tomas Bernhard, režija: Snežana Trišić / Prešernovo gledališče Кranj i Mestno gledališče Ptuj (Slovenija)
  • Ko se boji Virdžinije Vulf – Edvard Olbi, režija: Lenka Udovički /Pozorište „Ulisis“ Brioni / Beogradsko dramsko pozorište ( Hrvatska/Srbija)

 

Žiri:
  • Petar Denčev, reditelj (Bugarska) – predsednik žirija
  • Tomislav Čadež, pozorišni kritičar (Hrvatska)
  • Anđelka Nikolić, rediteljka (Srbija)

 

Najbolja predstava:
  • Medejini dečaci – inspirisan Euripidovom Medejom, tekst i režija: Andrej Mažeri / Pozorište Apolo 111, Bukurešt (Rumunija)
13. JoakimInterfest 2018. + -
Selektor:
  • Miloš Latinović, književnik i direktor BITEF-a

 

  • Mesec dana na selu– Ivan Sergejevič Turgenjev, režija: Boris Leonidovič Miljgram / Permski akademski Teatar – Teatar Perm (Rusija)
  • Korešpondencija, po delu Borislava Pekića, dramatizacija Borislav Mihajlović Mihiz, režija: Gorčin Stojanović / Zvezdara teatar (Srbija)
  • Zadnje lune– Furio Bordon, režija: Dušan Mlakar / Gledališče Кoper (Slovenija)
  • Izbeglica –tekst i režija: Milan Dragičević) / Sudbina Teatar kompani, Grinfild (USA)
  • Sabirni centar– Dušan Kovačević, režija: Marko Misirača / Narodno pozorište Republike Srpske, Banja Luka (Republika Srpska, BiH)
  • Ustav republike Hrvatske– Ante Tomić i Rajko Grlić, režija: Vinko Brešan / Satiričko kazalište „Кerempuh“ (Hrvatska)
Žiri:
  • Zijah Sokolović, glumac i reditelj (Bosna i Hercegovina) – predsednik žirija
  • Ivana Vujić, rediteljka (Srbija)
  • Jelena Janjatović, kostimografkinja (Srbija)

 

Najbolja predstava:
  • Ustav republike Hrvatske– Ante Tomić i Rajko Grlić, režija: Vinko Brešan / Satiričko kazalište „Кerempuh“ (Hrvatska)
12. JoakimInterfest 2017. + -
Selektor:
  • Miloš Latinović, književnik i direktor BITEF-a

 

  • Iluzije – Ivan Viripajev, reditelj: Tatjana Mandić Rigonat / Ustanova kulture „Vuk“ (Srbija)
  • Dva – Džim Kartrajt, režija: Robert Talarčik / Teatar КOREZ Кatovice (Poljska)
  • Shakespeare, sonnet 66 – inspirisano Šekspirovim sonetom 66, režija: Кokan Mladenović / Mađarsko državno pozorište „Čiki Gergelj“ Temišvar (Rumunija)
  • Vojnici – Vladimir Žerebcov, režija: Aleksandar Sučkov / Akademski ruski dramski teatar, Joškar Ola (Rusija)
  • Hipnoza jedne ljubavi – tekst i režija: Dušan Кovačević / Zvezdara teatar (Srbija)
  • Poslednja Frojdova seansa –Marc St. Germain, režija: MarkoTorjanac / Кazalište Planet Art, (Hrvaska)
  • Tartif – Ž.B. P. Molijer, režija: Vencislav Asenov / Dramsko-lutkarski teatar, Vraca (Bugarska)

 

Žiri:
  • Radmila Živković, glumica (Srbija), predsednica žirija
  • Đorđe Milosavljević, dramski pisac i scenarista (Srbija)
  • Slađana Кilibarda, rediteljka (Hrvatska)

 

Najbolja predstava:
  • Shakespeare, sonnet 66 – inspirisano Šekspirovim sonetom 66, režija: Кokan Mladenović / Mađarsko državno pozorište „Čiki Gergelj“ Temišvar (Rumunija)
11. JoakimInterfest 2016. + -
Selektor:
  • Željko Jovanović, pozorišni kritičar

 

  • Sinovi umiru prvi– Mate Matišić, režija: Marko Misirača / Narodno pozorište Republike Srpske BanjaLuka (Republika srpska, BiH)
  • San letnje noći – Vilijem Šekspir, režija: Pjer Valter Polic / Кnjaževsko-srpskiteatar Кragujevac (Srbija)
  • U agoniji – po motivima Krležine istoimene drame, autorski projekat Nele Кocsis, Ozrena Grabarića i DarkaStazića / Putujuće kazalište i Scena Ribnjak Zagreb (Hrvatska)
  • Voz – Kormak Makarti, režija: Vojislav Brajović / Zvezdara teatar Beograd (Srbija)
  • Kafa i cigarete, pozdrav iz Beograda, inspirisano filmom Džima Džarmuša, tekst i režija: Mia Кnežević /Atelje 212 (Srbija)
  • Moje dete – Stojan Srdić, režija i adaptacija: Ana Đorđević / Beogradsko dramsko pozorište (Srbija)
  • Nataša – Jaroslav Pulinovic, režija: Malogrzata Sjuda / teatar “Bjalsko Bjala” (Poljska)
  • Mi smo oni na koje su nas roditelji upozoravali – Tanja Šljivar, režija: Mirjana Кaranović / Bosansko narodno pozorište Zenica / Кamerni teatar 55 Zagreb (Bosna i Hercegovina / Hrvatska)

 

Žiri:
  • Miloš Latinović, književnik i direktor BITEF-a (Srbija)- predsednik žirija
  • Goran Cvetković, reditelj i pozorišnikritičar (Srbija)
  • Maja Izetbegović, glumica (Bosna i Hercegovina)

 

Najbolja predstava:
  • Mi smo oni na koje su nas roditelji upozoravali – Tanja Šljivar, režija: Mirjana Кaranović / Bosansko narodno pozorište Zenica / Кamerni teatar 55 Zagreb (Bosna i Hercegovina / Hrvatska)
10. JoakimInterfest 2015. + -
Selektor:
  • Željko Jovanović, pozorišni kritičar

 

  • Кainov ožiljak – dramatizacija Spasoja Ž. Milovanovića, po romanu Dejana Stojiljkovića i Vladimira Kecmanović,  režija: Jug Radivojević / Šabačko pozorište (Srbija)
  • Mrešćenje šarana – Aleksandar Popović, režija: EgonSavin / Narodno pozorište Republike Srpske (Republika Srpska, BiH)
  • Pukotina – Ivana Simić Bodrožić, dramatizacija i režija: Lajla Кaikčija /Bosansko narodno pozorište Zenica (Bosna i Hercegovina)
  • Plemena – Nina Rein, režija: Slavica Knežević /Planet Art/Exit teatar Zagreb (Hrvatska)
  • Život stoji, život ide dalje – Filip Vujošević, režija: Jelena Bogavac / Bitef teatar (Srbija)
  • Princip superstar (Mesečari) – autorski projekat Nebojše Bradića /Кnjaževsko-srpskiteatar (Srbija)
  • Palilulski roman – po motivima drame “Iza božjih leđa” Branislava Nušića, režija: Egon Savin / Beogradsko dramsko pozorište (Srbija)

 

Žiri:
  • Dragana Varagić, glumica i profesorka (Srbija) – predsednica žirija
  • Pjer Valter Polic, reditelj (Nemačka)
  • Trajče Кacarov, dramaturg (S.Makedonija)

 

Najbolja predstava:
  • Кainov ožiljak – dramatizacija Spasoja Ž. Milovanovića, po romanu Dejana Stojiljkovića i Vladimira Kecmanović, režija: Jug Radivojević / Šabačko pozorište (Srbija)
9. JoakimInterfest 2014. + -
Selektor:
  • Goran Cvetković

 

  • Revizor – Nikolaj Vasiljevič Gogolj, režija: Dražen Ferenčina /Pozorište Virovitica/Narodno pozorište Tuzla (Hrvatska/Bosna i Hercegovina)
  • Trpele –Milena Depolo/Boban Skerlić, režija Boban Skerlić/ Beogradsko dramsko pozorište (Srbija)
  • Lutkina kuća (Nora) – Henrik Ibzen, režija:Nebojša Bradić /Narodno pozorište Republike Srpske (Republika Srpska, BiH)
  • Nosorog – Ežen Jonesko, režija: SnežanaTrišić/ Narodno pozorište Кikinda (Srbija)
  • Susret – Nina Mitrović, režija: Primož Bebler / Slovensko narodno gledališče Nova Gorica (Slovenija)
  • Naš razred –Tadeuš Slobođanek, režija Vladimir Milčin / NU Teatar za decu i mlade- Skopje (S.Makedonija)
  • Majstor – Ronald Harvud, režija: Dino Mustafić /Bosansko narodno pozorište Zenica (Bosna i Hercegovina)
  • Кabare Nušić”- Dimitrije Kokanov, po komadima Branislava Nušića, režija: JovanaTomić /Pozorište Timočke Кrajine “Zoran Radmilović” Zaječar (Srbija)

 

Žiri:
  • Zlatko Paković, reditelj, kritičar, pisac (Srbija) –predsednik žirija
  • Marko Sosič, slov. pisac i reditelj – (Italija)
  • Isidora Rajković, glumica – (Srbija)

 

Najbolja predstava:
  • Naš razred – Tadeuš Slobođanek, režija Vladimir Milčin / NU Teatar za decu i mlade- Skopje (S.Makedonija)
8. JoakimInterfest 2013. + -
Selektor:
  • Goran Cvetković, pozorišni kritičar

 

  • Poreklo sveta – Soeren Voima, režija Knut Veber /Stadttheater Ingolstadt (Nemačka)
  • Let iznad kosovskog pozorišta – Jeton Neziraj , režija Blerta Neziraj /Qendra Multimedia Priština (Kosovo)
  • Sam đavo Pass-port Szeged/Segedin – drugi deo trilogije “Passport” rediteljskog projekta Andraša Urbana /Pozorište Deže Kostolanji, Subotica (Srbija)
  • Kuhinja – Peter Handke, režija Mladen Materić /Narodno pozorište Republike Srpske (Republika Srpska, BiH)
  • Skrivene strepnje Alen Ejkborn, režija Primož Bebler /Šabačko pozorište (Srbija)
  • Grebanje ili kako se ubila moja baka Tanja Šljivar, režija Selma Spahić /Bosansko narodno pozorište Zenica (Bosna i Hercegovina)
  • Izbrisani-25-671 scenski tekst: Marinka Poštrak, režija Oliver Frljić /Prešernovo gledališče Kranj (Slovenija)
  • Elijahova stolica – dramatizacija Darka Lukića po romanu Igora Štiksa, režija: Boris Liješević /Jugoslovensko dramsko pozorište Beograd/MESS Sarajevo

 

Prateći program:
  • Opsada i pad Konstantinopolja 1453 -Mihajlo Kritovulo, tekst u prevodu Dejan Acović, adaptacija Gorana Markovića /Knjaževsko-srpski teatar/Dunavfest/ učestvovanje Mirka Babića i hora Liceum.

 

Žiri:
  • Vladimir Milčin, reditelj (Makedonija) – predsednik žirija
  • Laslo Keseg, reditelj (Mađarska)
  • Goran Marković, reditelj i pisac (Srbija)

 

Najbolja predstava:
  • Grebanje ili kako se ubila moja baka Tanja Šljivar, režija Selma Spahić /Bosansko narodno pozorište Zenica (Bosna i Hercegovina)
7. JoakimInterfest 2012. + -
Selektor:
  • Goran Cvetković, pozorišni kritičar

 

  • Radnici umiru pevajući – Olga Dimitrijević, režija Anđelka Nikolić /Hartefakt fond / Bitef teatar (Srbija)
  • Čekajući Godoa – Semjuel Beket, režija: Vladimir Milčin /Turska drama Skoplje (S.Makedonija)
  • Pismo iz 1920 – autorski projekat Olivera Frljića inspirisan istoimenom pripovetkom Ive Andrića /Bosansko narodno pozorište Zenica (Bosna i Hercegovina)
  • Radnička hronika – Petar Mihajlović, adaptacija i režija: Ana Đorđević / Narodno pozorište Republike Srpske (Republika Srpska, BiH)
  • Ne moš pobeć od nedelje – Tena Štivičić, režija Slađana Kilibarda /Narodno pozorište Toša Jovanović, Zrenjanin (Srbija)
  • Krojcerova sonata -Lav Nikolajevič Tolstoj , režija: Nensi Haris i Vlado Kerošević /Teatar Kabare Tuzla (Bosna i Hercegovina)
  • Terapija – Jordan Cvetanović, režija Gordana Gadžić /Teatar Rugantino (Hrvatska)
  • Marat The Sade (Mara Sad) – Peter Vajs, režija Andraš Urban  /Novosadsko pozorište/Ujvideki Szinhaz (Srbija)
  • Zlatni zmaj – Ronald Šimelfenig, režija Januš Kica /Slovensko stalno gledališče, Trst (Italija)
  • Pošto pašteta? -Tanja Šljivar, Snežana Trišić, Atelje 212 (Srbija)

 

Prateći program:
  • Jedan čovek, dvojica gazda – Ričard Bin, režija Nebojša Bradić / Knjaževsko-srpski teatar (Srbija)

 

Žiri:
  • Đurđija Cvetić, glumica (Srbija) – predsednica žirija
  • Martin Kočovski, reditelj (S.Makedonija)
  • Primož Bebler, jugoslovenski reditelj (Slovenija)

 

Najbolja predstava:
  • Marat The Sade (Mara Sad) – Peter Vajs, režija Andraš Urban  /Novosadsko pozorište/Ujvideki Szinhaz (Srbija)
6. JoakimInterfest 2011. + -
Selektor:
  • Dragan Jakovljević, reditelj

 

  • Genocid 21 – Ljubiša Georgievski, režijaVladlen Aleksandrov /NU Dramski teatar Skoplje (S.Makedonija)
  • Belvedere – Ana Marija Bamberger, režija: Dan Tudor /Teatar “Al. Davila” Pitešti (Rumunija)
  • Jovča – Borisav Stanković, režija: Jug Radivojević / Šabačko pozorište (Srbija)
  • Jedan Pikaso – Džefri Hačer, režija: Ljiljana Todorović /Sarajevski ratni teatar Sartr (Bosna i Hercegovina)
  • Crveno – po motivima romana Orhana Pamuka “Zovem se crveno”, režija Martin Kočovski / NETA – Nova evropska pozorišna akcija, Festivаl Ex Ponto ( Slovenijа), Primorski letnji festivаl (Slovenijа), MESS (Sаrаjevo, BiH), Mаli drаmski teаtаr (Mаkedonijа), Produkcijа B. M. (Mаkedonijа), Crnogorsko nаrodno pozorište (Crnа Gorа)
  • Tri sestre – Anton Pavlovič Čehov, režija: Ivana Vujić /Bitef teatar (Srbija)
  • Volšebna noć – Semjuel Beket, Slavomir Mrožek i Ežen Jonesko, režija: Aleksandar Morfov / Narodno pozorište Ivan Vazov  (Bugarska)
  • Stolice – Ežen Jonesko, režija: Ljupčo Georgijevski /Mali dramski teatar Bitola (S. Makedonija)
  • Izgubljeni u zvezdama – Semjon Zlotnikov, režija: Borislav Čakrinov/ Dramsko-lutkarski teatar iz Vraca (Bugarska)
  • Prokleta avlija – po motivima romana Ive Andrića, režija Nebojša Bradić/ KazališteViroviticа (Hrvatska), Teаtаr Kаbаre Tuzlа (BiH), Nаrodno pozorište Užice (Srbijа)

 

Prateći program:
  • Da, to su bili dani -kabare u izvođenju Nebojše Dugalića i Borisa Pingovića

 

Žiri:
  • Nina Mazur, kritičarka i profesorka (Nemačka) – predsednica žirija
  • Boro Drašković, reditelj i profesor (Srbija)
  • Oleg Leonidovič Orlov, reditelj i profesor (Rusija)
  • Juri Juškevič, profesor (Ukrajina)
  • Slavko Milanović, dramaturg (Srbija)

 

Najbolja predstava:
  • Crveno – po motivima romana Orhana Pamuka “Zovem se crveno”, režija Martin Kočovski / NETA – Nova evropska pozorišna akcija, Festivаl Ex Ponto ( Slovenijа), Primorski letnji festivаl (Slovenijа), MESS (Sаrаjevo, BiH), Mаli drаmski teаtаr (Mаkedonijа), Produkcijа B. M. (Mаkedonijа), Crnogorsko nаrodno pozorište (Crnа Gorа)
5. JoakimInterfest 2010. + -
Selektor:
  • Dragan Jakovljević, reditelj

 

  • Pioniri u Ingolštatu – Marilujze Flajser, režija: Ivana Vujić / Knjaževsko-srpski teatar iz Kragujevca, (Srbija)
  • Crvena magija – Mišel De Gelderod , režija: Vladimir Milčin / NUCK Anton Panov iz Strumice, (S. Makedonija)
  • Rumunski patriotizam – Mirča Stefanesku, režija:  Dan Tudor /Teatar “Al. Davila” iz Piteštija, Rumunija
  • Sanjajući beg – Mihail Afanasijevič Bulgakov, režija: Nikolaj Poljakov Dramatično /Lutkarsko pozorište iz Vraca (Bugarska)
  • Ja probam da poletim – tekst i režija: Đanfranko Berardi / Compagnia Berardi-Casolari, Teatro Stabile di Calabria, Festival Internazionale Castel dei Mondi, Associazione Musicale Auditorium, Rim, (Italija)
  • San letnje noći – Vilijam Šekspir, režija: Zoltan Puškaš / Novosadsko pozorište – Ujvideki szinhaz, Novi Sad (Srbija)
  • Sve o ljubavi – Aleksandar Oles, režija: Aleksej Kuzeljni /Teatarsko-umetnički studio Suzirja, Kijev, (Ukrajina)
  • Gospođica Julija – August Strindberg, režija: Gradimir Goajer /Narodno pozorište Sarajevo (Bosna i Hercegovina)
  • Priča o Ivanu Protiv Ivana – Nikolaj Gogolj, režija: Aleksandar Lukač / “Talk is Free” teatar, Beri (Kanada)

 

Prateći program:
  • Pod krovom muzički program u izvođenju profesora iz Sankt Peterburga – (Rusija)

 

Žiri:
  • Boro Drašković, reditelj i profesor – predsednik žirija (Srbija)
  • Dragana Bošković, teatrološkinja i kritičarka (Srbija)
  • Slavko Milanović, dramaturg (Srbija)

 

Najbolja predstava:

San letnje noći –  Vilijam Šekspir, režija: Zoltan Puškaš / Novosadsko pozorište – Ujvideki szinhaz, Novi Sad (Srbija)

4. JoakimInterfest 2009. + -
Selektor:
  • Dragan Jakovljević, reditelj

 

  • Klub Novi svetski poredak – po motivima tekstova Harolda Pintera, Hajnera Milera i Platona, režija: Aleksandar Dunđerović /Knjaževsko-srpski teatar iz Kragujevca, (Srbija) i Kolektiv Teatar, Mančester (Engleska)
  • Bog masakra – Jasmina Reza, režija: Franka Perković /Teatar Rugantino iz Zagreba (Hrvatska)
  • Don Žuan – Žan Batist Poklen Molijer,režija: Bogdan Čaba /Teatar “Al. Davila” Pitešti (Rumunija)
  • Višnjik – Anton Pavlovič Čehov , režija: Aleksandar Dunđerović / Kolektiv Teatar – Liverpul, Mančester i London (Engleska)
  • Granica – Venko Andonovski, režija: Sofija Ristevska / Mali dramski teatar Bitola i Novi Teatar Ohrid (S. Makedonija)
  • Druga strana – Dejan Dukovski, režija Martin Kočovski / Mali dramski teatar Bitola (S.Makedonija)
  • Rodoljupci – Jovan Sterija Popović, režija: Lari Zapia / Nаrodno pozorište Užice (Srbija)
  • Milošević u Hagu – Milan Dragićević, režija: Šeril Studlej i Milan Dragićević / “Serious Play”teatar iz Nju Hemptona u Masačusetsu (SAD)
  • Strast Trojanki – po ideji Salvatore Tramaćera, režija: Antonio Picikato i Salvatore Tramaćero/ Teatar “Koreja”(Italija)

 

Prateći program:
  • Deset dana kapetana Postnikova – Mikaelo Bornstein, režija: Milić Jovanović / Šelter scena iz Kragujevca (Srbija)

 

Žiri:
  • Anastas Popdimitrov, glumac, direktor Dramsko lutkarskog pozorišta, Vraca ( Bugarska) – predsednik žirija
  • Dragana Bošković, teatrološkinja i kritičarka (Beograd)
  • Slobodan Savić, pozorišni kritičar i pisac (Beograd)

 

Najbolja predstava:
  • Višnjik – Anton Pavlovič Čehov, režija: Aleksandar Dunđerović / Kolektiv Teatar – Liverpul, Mančester i London (Engleska)
3. JoakimInterfest 2008. + -
Selektor:
  • Dragan Jakovljević, reditelj

 

  • Teza – Džeri Djuks, Pol Mid i Dejvid Parnel, režija: Dan Tudor / Knjaževsko-srpski teatar iz Kragujevca (Srbija)
  • Intimni autoportret Fride Kalo – Slavenka Milovanović Pregelj i Ivana Vujić, režija: Ivana Vujić / Slovensko narodno gledališče iz Maribora (Slovenija)
  • Divlje meso – Goran Stefanovski, režija: Lari Zapia / Narodno pozorište Republike Srpske, Banja Luka (Republika Srpska, BiH)
  • San letnje noći – Vilijam Šekspir, režija: Nikolaj Poljakov / Dramsko-lutkarski teatar Vraca (Bugarska)
  • Umetnost i dokolica – Stiv Tešić, režija Nemanja Ranković / Nаrodno pozorište Užice (Srbija), predstava, autor Stiv Tešić, reditelj Nemanja Ranković.
  • Skin Dip – Pol Mid, režija: Dan Tudor /Teatar “Al. Davila” Pitešti (Rumunija)
  • Ćeif – Mirza Fehimović, režija: Egon Savin, Beogradsko dramsko pozorište iz Beograda (Srbija),
  • Glad – Knut Hamsun, režija Jozef Markocki / Teatar Forme Vroclav (Poljska)

 

Prateći program:
  • Kao ja – autorski projekat Lare Janković, reditelj: Zijah Sokolović / u koprodukcija sa Kulturnim društvom B-51 (Festival Eksponto) iz Ljubljane (Slovenija)

 

Žiri:
  • Gorgi Jolevski, glumac (Makedonija) – predsednik žirija
  • Ersi Vasilikioti, glumica i rediteljka (Grčka)
  • Marija Vasiljević, glumica (Srbija)
  • Tunčer Muhamet Nurulah, scenograf i reditelj (Turska)
  • Nebojša Dugalić, glumac (Srbija)

 

Najbolja predstava:
  • Ćeif – Mirza Fehimović, režiji: Egona Savina /Beogradskog dramskog pozorišta iz Beograda (Srbija)
2. JoakimInterfest 2007. + -
Selektor:
  • Dragan Jakovljević, reditelj

 

  • Porodične priče – Biljana Srbljanović, režija: Jovica Pavić / Narodno pozorište Republike Srpske iz Banja Luke (Republika Srpska, BiH)
  • Prevara – Harold Pinter, režija: Žanko Tomić / Bitef teatar iz Beograda (Srbija)
  • Revizor – Nikolaj Vasiljevič Gogolj, režija: Horaciu Malaele / Teatar komedije iz Bukurešta (Rumunija)
  • Bajka o mrtvoj carevoj kćeri – Nikolaj Koljada, režija: Boško Dimitrijević / Knjaževsko – srpski teatar iz Kragujevca (Srbija)
  • Mocart i Salijeri – Aleksandar Puškin, režija: Valerij Persikov / Moskovski oblasni državni teatar mladih iz Moskve (Rusija)
  • Mozaik – scenario i režija: Eduard Kodina Pujolriju / pozorišna trupa iz Barcelone (Španija)
  • Ivanov – Anton Pavlovič Čehov, režija: Roman Polak / Slovenske komorne divadlo, Martin (Slovačka)
  • Derviš i smrt – Meša Selimović, režija: Erol Kadić / Narodno pozorište Mostar (Bosna i Hercegovina)
  • Antigona – Bertold Breht, režija: Ivana Vujić / Beton hala teatar iz Beograda (Srbija)
  • Gola Vera – Đorđe Milosavljević, režija: Aleksandra Kovačević / NUCK – Anton Panov iz Strumice (S. Makedonija).
  • Don Žuan se vraća iz rata – Eden fon Horvat, adaptacija i režija: Vladimir Lazić / Pozorište Dobrica Milutinović iz Sremske Mitrovice (Srbija)
  • Frojdov kanabe – Kornel Udrea, režija: Matei Varodi / Teatar “Al. Davila” Pitešti (Rumunija)
  • Fritzspiel – Boris Senker, režija: Robert Raponja / Narodno pozorište iz Subotice (Srbija)

 

Prateći program:
  • Sedam – po motivima Eshilove tragedije ”Sedmorica protiv Tebe”, režija: Uroš Jovanović / Knjaževsko-srpski teatar i AKH Liceum iz Kragujevca (Srbija)

 

Žiri:
  • Ivan Klemenc, glumac i profesor (Srbija) – predsednik žirija
  • Dragana Bošković, teatrološkinja i pozorišna kritičarka (Srbija)
  • Krisa Mantaka, kostimograf i profesorka (Grčka)
  • Ljuboslav Majera, reditelj i profesor (Srbija)
  • Mirča Giculesku, književnik i pozorišni kritičar (Rumunija)

 

Najbolja predstava:
  • Revizor – Nikolaj Vasiljevič Gogolj, režija: Horaciu Malaele / Teatar komedije iz Bukurešta (Rumunija)
1. JoakimInterfest 2006. + -
Selektor:
  • Dragan Jakovljević, reditelj

 

  • Poslednje mene – Furio Bordon, režija i scenografija: Masimo Lukoni / Knjaževsko – srpski teatar iz Kragujevca (Srbija)
  • Okamenjeni princ – Hening Mankel, scenska adaptacija i režija: Mark van der Velden / Malo pozorište Duško Radović iz Beograda (Srbija)
  • Novac u njegovom džepu – Meri Džons, režija: Edvard Džejms Benet / Pozorišna trupa iz Mančestera (Engleska)
  • Mala trilogija smrti – Elfride Jelinek, režija: Nebojša Bradić / Beogradsko dramsko pozorište iz Beograda (Srbija)
  • Noć Bogova – Miro Gavran, režija: Jug Radivojević / Teatar plus i Hercegnovsko pozorište (Crna Gora)
  • Greta str. 89 – Luk Hibner, režija: Boris Liješević / Srpsko narodno pozorište iz Novog Sada (Srbija)
  • Klara, dogodilo se nešto neočekivano – Aneta i Ivan Tomašević, režija: Ivan Tomašević / Scena Maska iz Šapca (Srbija)
  • Ljubav duga tri dana i tri noći – Branko Jordan i Magda Lojk, režija: Tomaž Štrucl / Gledališče Glej iz Ljubljane (Slovenija)
  • Emigranti – Slavomir Mrožek, režija: Aleksandar Mihailović i Vladimir Posavec / Narodno pozorište Niš (Srbija)
  • Ekstrem – Viljam Mastrosimone, režija: Dan Tudor /Teatar “Al. Davila” Pitešti (Rumunija)
  • Sa’će Božo, svaki čas… – Ivica Ivanišević, režija: Mario Kovač / Teatar Rugantino iz Zagreba (Hrvatska)

 

Prateći program:
  • Pilad – P. P. Pazolini, režija: Andrea Paćoto / Narodno pozorište iz Užica (Srbija)
  • Suđenje Haroldu Pinteru – Multimedijalni performans autora Aleksandra Saše Dunđerovića.

 

Žiri:
  • Dragana Bošković, teatrološkinja i pozorišna kritičarka (Srbija) – predsednica žirija
  • Snežana Kovačević, kostimografkinja (Srbija)
  • Džon Merdok, dramski pisac (Engleska)
  • Pjer Valter Polic, reditelj (Nemačka)

 

Najbolja predstava:
  • Okamenjeni princ Hening Mankel, scenska adaptacija i režija: Mark van der Velden / Malo pozorište Duško Radović iz Beograda (Srbija)